Gebelikte mutsuzlukla baş etmenin yolları

Hamilelik döneminde kadınlar son derece hassas ve duyarlı olabiliyor. Eğer duygu değişimleri sizi mutsuz ediyorsa ve artık eskisi kadar mutlu hissetmiyorsanız, baş etmek için şu yolları deneyin:
 
BESLENMENİZE ÖNEM VERİN: Anne adayının kendinizi zinde ve neşeli hissetmesi için öncelikle yediklerine önem vermesi gerekir. Yediği her yiyeceğin bebeğinin beslenmesinde de önemi olduğunu unutmadan sağlıklı ve kontrollü besinler tüketebilirsiniz.
 
SU TÜKETİMİNİZİ İHMAL ETMEYİN: Vücudu susuz bırakmak bazı organların hasar görmesine neden olabilir. Hayati önemi büyük olan su vücudumuzun sağlıklı çalışmasını sağlar. Bizim daha aktif ve dinç olmamızı sağlar.
 
BOL BOL SPOR YAPIN: Spor yapmak vücudu kuvvetlendirir ve dinçleştirir. Hamilelik döneminde doktora danışılarak yapılan uygun egzersizler hamileliğin vücuda verdiği ağırlık hissinin atılmasını sağlar. Basit bir yürüyüş size fazlasıyla iyi gelmeye yetecektir.
 
BAKIMINIZA ARA VERMEYİN: Hamilelik dönemi ve sonrası en büyük sorunlardan biri olan kişisel bakım mümkün olduğu kadar ihmal edilmemeli, aksi takdirde kişilerde mutsuzluk etkisi yaratır.
 
HOBİ EDİNİN: Seçeceğiniz hobiye sevdiğiniz bir işten başlayabilirsiniz. Örneğin çiçekleri seviyorsanız çiçek ekmek ve bakımını yapmak, günün bir saati sevdiğiniz rahatlatıcı bir müzik dinleyerek güzel şeyler düşünmek gibi.
Kaynak: Sözcü
Yazıyı Oylayın


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Menu Title