Bebek büyütürken dikkat etmeniz gerekenler

Bebeğiniz yemek yemeyi reddediyorsa, yeterince acıkmamış olabileceğini veya porsiyonunun gerekenden büyük olup olmadığını bir kez daha düşünün. Yemek yemeyi reddettiğinde ısrar etmeyin. Ara verip daha sonra tekrar deneyin.
 
Bebeğiniz hareketlenmeye ve yürüme denemeleri yapmaya başladığında sık sık düşer. Bu durum onu mutsuz edip sinirlendirdiğinde onu motive edin, destekleyin.
 
Oyuncaklarını veya eşyalarını atmak gibi davranışlar gösterdiğinde, tutarlı davranın. Oyuncağı kaldırmayın. Dikkatini başka bir yöne çekmeye, neden sinirlendiğini anlamaya çalışın.
 
İsteklerini konuşarak akıcı bir şekilde anlatamadığı zamanlarda hırçınlaşabilir. Böyle anlarda sabırlı davranmaya çalışın. Dil gelişimi için onunla sık sık konuşun, kitap okuyun.
 
Yabancılar tarafından kucağa alındığında kendini güvensiz hisseder. Ağlayıp bağırarak tepki gösterir. Yabancıların kucağına gitmek istemediğinde ısrar etmeyin.
 
Bebeğinizi nasıl sakinleştirmeniz gerektiği zamanlarda, onun bebek olduğunu, sizin yardımınıza muhtaç olduğunu kendinize hatırlatarak sabırlı olmaya çalışın.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Yazıyı Oylayın


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Menu Title