Büyükanneye 420 TL Maaş

Çalışan annelerin ilgisini çeken ‘Büyükanne Projesi  Şubat ayında başlıyor.  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, büyükannelere asgari ücretin yüzde 30’u gibi bir rakamın ödeneceğini açıkladı.

BÜYÜKANNEYE 420 LİRA

Son rakamlara göre net asgari ücret bin 404 lira. Bakan Müezzinoğlu, büyükannelere net asgari ücretin yüzde30’u kadar verileceğini söyledi. Hesaplamalara göre büyükannelere 420 lira gibi bir rakam ödenecek. Annenin maaşı ise iki net asgari ücreti geçmeyecek. Yani annenin maaşı 2 bin 808’in üzerinde olmayacak. Müezzinoğlu, büyükanneler için yaş kriterinin 65 yaş olarak düşünüldüğünü söyleyerek, “Çocuğun kimin evinde bakılacağı ailenin özel koşullarına bağlı. İki ya da üç çocuk içinse ayrı rakam yok. Her aileye tek maaş verilecek” dedi.
5 İLDE DENEME
İstanbul ve Bursa’da pilot uygulama yapılacağını dile getiren Mehmet Müezzinoğlu, “Biz Kayseri, Denizli, Konya’yı da ilave etmeye çalışıyoruz. İl dağılımları da Pazartesi netleşecek. 5 bin aileye destek yapacağız. Paydaşlardan talepler geliyor. Daha farklı noktalarda uygulayacağız. Değişik illerden gelen talepleri inceleyeceğiz” diye konuştu.

 

Kaynak: Posta.com.tr

Yazıyı Oylayın


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Menu Title