Bebeğiniz ağlarken morarıyorsa!

Pek çok annenin karşılaşmış olduğu sorunlardan bir tanesi olan bebeklerin ağlarken morarması birçok sebebe bağlı olarak gelişebilen problemlerdendir. Cinsiyet ayrımı olmaksızın hem kız hem de erkek bebeklerde görülme sıklığı aynı olan ağlarken morarma nedenleri hakkında uzman doktorlarımızın yaptıkları açıklamalara bir göz atalım. İşte bebeklerin ağlarken morarması nedenleri…
 
Bebeklerin ağlarken morarması sorununun altında yatan pek çok faktör bulunuyor ve bu faktörlerin başında da kalp hastalıkları geliyor. Bebeklerin ağlarken morarma sebepleri genetik faktörlere bağlı olarak çocuklarda ortaya çıkan kalp hastalıklarıdır. Kalp hastalıklarının yanı sıra bebeklerde ağlarken morarma nedeni beyinle alakalı problemlerde olabiliyor. Beynin olgunlaşma sürecinde sempatik ve parasempatik sistemin aşırı aktivitesinin engellenememesi bebeklerin ağladıkları zaman morarmalarına yol açıyor.
 
Yeni doğan bebeğin ağlarken morarmasının altında yatan bir diğer sebepte demir eksikliği olabilir. Beyin için mühim bir element olan demir, vücutta eksik olduğu zamanlarda beyin gelişimi ve sinir sistemindeki bazı maddelerin yapımında sorun olmasına neden oluyor. Tüm bu nedenlere bağlı olarak bebeklerinizde ağlarken morarma ortaya çıkabilir. Böyle bir durumda bebeğinizi uzman bir doktora detaylı muayene ettirin. Aksi durumda ilerleyen yaşlarda depresyon ve ciddi sağlık problemleri gelişebilir.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Sagliksiteniz.com
Yazıyı Oylayın


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Menu Title