Bebeğinizle tatil planları mı yapıyorsunuz?

Bebekli ailelerin ideal tatil mekânları birbirinden farklı olabilir. Size önerebileceğimiz birkaç alternatif ise; devre mülk tatili, yazlık ev, her şey dahil sistemiyle çalışan oteller, pansiyonlar ve butik otellerdir. Saydığımız bu mekanların her birinin kolaylıklarını ve zorluklarını ayrı ayrı değerlendirmeniz gerekir.
 
Bebeğiniz ek gıdalar almaya başladıysa, devre mülkler, yazlık evler ve pansiyonlar size uygun olabilir, çünkü hepsinin içinde mutlaka mutfak olacaktır; böylece bebeğinizin yiyeceklerini rahat rahat hazırlayabilirsiniz. Yalnız size önerimiz, bebeğinizin mamalarını hazırlarken kendi malzemelerinizi (blender, cam rende gibi aletler) yanınızda götürmenizdir. Yazlık mekanlarda genelde halı kullanılmadığından, eğer bebeğiniz emeklemeye ve yürümeye yeni başlamışsa, mekanın zeminini günlük olarak silmelisiniz. Dış mekanlarda kullandığınız ayakkabı ve terlikleri iç mekanlarda kullanmamaya dikkat etmelisiniz.
 
Tatil yerinizi seçerken bebeğinize uygun bir yer seçmeye çalışmalısınız. Gideceğiniz yerde bebeğinize uygun oda ve yemek seçenekleri olmalıdır. Bunun için açık büfe yiyecekler sunan otelleri tercih edilebilirsiniz. Böylece çorba, sebze, etli yemek, balık, makarna ve pilav çeşitleri, geniş kahvaltı seçenekleri, meyveler gibi alternatiflere sahip olursunuz. Geniş, ferah ve büyük alanlar üzerine kurulan otel ya da tatil köyleri, bebeğinizi arabayla gezdirmeniz açısından cazip olabilir. Biraz daha büyük çocuklar için oyun parkları, çocuk kulüpleri eğlendiricidir. Otel odanızın ışık gördüğüne emin olmalısınız. Ayrıca odada bebeğiniz için portatif açılabilen bebek yatağı bulunmalı ve oda ferah ve güven dolu bir ortama sahip olmalıdır.
 
Oda temizliğini mutlaka sorgulamalı ve her gün temizlik servisi hizmeti veren bir yeri tercih etmelisiniz. İçerisinde özel doktoru olan otelleri seçerseniz, bebeğiniz ve sizin için çok daha güvenilir olur. Otelinizin merkezi bir yerde olması da orayı sizin için güvenli yapacaktır.
 
Butik otel tipi yerleri tercih edecekseniz, geceleri çok gürültülü olabilecek disko, bar gibi mekanların yakınlarında olmamasına da dikkat etmelisiniz.
Kaynak: Sözcü
Yazıyı Oylayın


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Menu Title