Bebekler için oyuncak önerileri

Gelişimin her evresinde çocukların beden ve ruh sağlığı açısından oyuncakların önemi büyüktür.

Oyuncaklar çocuklarda merak uyandırmalı, kasları çalıştırmalı, girişimciliği ve düş gücünü artırmalı, onu problem çözmeye alıştırmalıdır.

Hangi oyuncaklar alınabilir?

Beşiğe asılan hareketli oyuncaklar, bebeğinizin yatay düzlemdeki dünyasına yeni bir boyut kazandırabilir. Yüksek kontrast desenli ve renklileri tercih edin. Hatta müzik çalabilenler bebeğinizin ilgisini daha da çok çekebilir.

Yumuşak, çiğnenebilir materyalden yapılmış bir bilek çıngırağı bebeğiniz için iyi bir eğlence kaynağıdır. Bebeğinizin kendi kendine çıkardığı sesleri deneyimleyebilir.

Tutulması kolay yumuşak oyuncaklar yeni doğan bebeğiniz için mükemmeldirler. Her tür oyuncağın üzerinde hangi yaş aralığına uygun oldukları yazar. Bebeğinize aldığınız dolgu oyuncağın yaşına uygun olduğundan emin olun. Bebeğiniz kolaylıkla tutabileceği küçük, yumuşak oyuncakları tercih eder.

Farklı ebatlardaki toplar, bebeğinizin el-göz koordinasyonunun ve kıvraklığının gelişmesine yardımcı olur. Bebeğiniz 3 ila 7. aylar arasında topu tutmayı öğrenecektir.

Bebeğinizi kitaplara alıştırmak için mümkün olduğunca çabuk harekete geçin. Yumuşak kitaplar harika bir başlangıçtır. Henüz çok küçük olsa da kitap okumak dil gelişimi için çok faydalıdır.

Bebeğinizi renkli bloklarla tanıştırmanız el-göz koordinasyonuna yararlı olmasının yanı sıra bebeğinizin matematiğin ve fiziğin temel kanunlarıyla tanışmasını sağlar.

Bebeğiniz büyüdükçe legolar sayesinde birlikte keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Çocuğunuzun hünerli parmaklarını kullanabilmesi, sınıflandırma ve inşa etme yetileri üzerinde çalışabilmesi için harika bir araçtır. Çocuğunuza farklı boyutlarda, renklerde ve şekillerde bloklar vererek uzun saatler boyunca oyalanmasını sağlayabilirsiniz.

Yazıyı Oylayın


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Menu Title