Huzur bebek büyütmek için tüyolar

Annenin bebeğini sık sık kucaklaması, emzirmesi, bebeğin karnının tok, altının temiz olduğuna dikkat etmesi; bebeğin huzurlu ve sağlıklı gelişimi için atılacak önemli adımlardandır. Özellikle doğumdan sonraki ilk haftalarda ten temasında bulunmak, dokunup okşamak, sevgi sözcükleri söylemek oldukça önemlidir.

Anne mümkün olduğu kadar sık şekilde bebeği ile konuşmalı, ninniler söylemelidir. Çünkü bir bebek için en güzel müzik, annesinin sesinden duyduğu ninnidir.

Bebeklerin mutlu olmaları için çok sakin bir ortamda büyütülmelerine gerek yoktur. Bebeğin normal bir yaşam ortamında olması gerekir.

Sevgi ortamında büyütmenin dışında bebeğin gaz ve pişik gibi sorunları söz konusu olabileceğinden bunlar da yakından takip edilmeli, bebeğin özellikle büyüme hormonu salgılanan 22.00-03.00 arasındaki saatlerde uyumasına dikkat edilmelidir.

Basit egzersiz hareketleri ve masaj da hem gelişim hem sağlık açısından birçok fayda sağlar. Çocuğun anne babasıyla ya da aile büyükleriyle oyun oynaması; mutluluğunu ve konuşma performansını artırır, dikkat süresini uzatır.

Yazıyı Oylayın


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Menu Title