Bebekler ne zaman oturmaya başlar?

3-4 Ay
Bu aşamada, bebeğin boyun kasları hızlı bir şekilde güçlenir ve karnın üzerine yatarken başını kaldırmasına izin verecek kadar güç kazanır. Yakında omuz kasları vücudunu destekleyecek kadar güçlü olacak ve onlara ağırlık vermeye başlayacak ve sanki mini bir şınav yapıyormuş gibi göğsüne itecektir.
5-6 Ay
Bebekler 6 aylık olduğunda düzgün bir şekilde oturabilir, başını ve sırtını düz tutar. Ancak, bu pozisyonda uzun süre kalamayacak ve oturmaya devam etmesi için destek gerektirecektir. Bu aşamada, onu yastıklar ile sarmak en iyisidir, böylece devrildiğinde, incinmez. Bebek 6 aylık olduğunda, dik pozisyonda otururken dengesini nasıl tutacağını ve destek almak için kollarını kullanmaya başlayacağını anlayacaktır.
7-8 Ay
7 aylıkken, bebek desteksiz dik olarak oturabilir ve dengeyi korumak için kollarına bile güvenmek zorunda değildir. Elleriyle bir oyuncağa ulaşmak için oturma pozisyonunda kalırken büyük olasılıkla dönebilir. İlerleyen zamanlarda , oturma pozisyonunda onu yukarı çekmek için kollarını kullanarak yatar pozisyondan oturabilme yeteneğini kazanacak.
Kaynak: Posta
Yazıyı Oylayın


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Menu Title