Bebek kıyafetleri nasıl olmalı?

Yüzde yüz pamuktan üretilmeli
 
Yüzde yüz pamuktan üretilen kumaşlar ve bu kumaşlardan hazırlanan bebek giysileri, yeni doğan ürünlerinin en çok dikkat edilmesi gereken özelliklerinden biridir. Yüzde yüz pamuktan yapılmış kıyafetler, bebeğinizin cildine zarar vermeyeceği için özellikle bu tür kıyafetleri tercih etmelisiniz.
 
Sıkı ve rahatsız kıyafetlerden kaçınılmalı
 
Bebeğinizi sıkacak ve onu rahatsız edecek kıyafetlerden kaçınarak çocuğunuzun, içerisinde rahatça hareket edebileceği giysileri tercih etmelisiniz.
 
Yıkama talimatlarına özen gösterilmeli
 
Kıyafetlerin yıkanması esnasında her zaman özen gösterilmesi gereken bir konu olan yıkama talimatları, konu bebek giysileri olduğunda çok daha büyük bir önem arz eder. Bebeğinizin kıyafetlerinde sarkma, esneme ve çekme gibi tatsızlıkların yaşanmaması ve olası deformasyonların önüne geçebilmek için giysilerine yıkama talimatlarına uymaya özen göstermelisiniz.
 
Alerjiye dikkat edilmeli
 
Bebeğinizin nelere alerjisinin olduğunu çok iyi bilmeli ve kıyafet alışverişlerinizi bu doğrultuda gerçekleştirmelisiniz. Örneğin astım hastası bir bebeğiniz varsa astımı tetikleyebilmesi ihtimal dahilinde olan yünlü kumaşlardan kaçınmalısınız.
 
Kıyafetlerin etiketleri rahatsız etmemeli
 
Satın aldığınız bebek giysilerinin özellikle iç kısmında bulunan etiketlerin bebeğinizi rahatsız etmediğinden emin olmalısınız. Özellikle ense bölümünde etiket bulunan kıyafetlerden kaçınmalısınız zira bebeğinizin hassas cildi bu etiketler yüzünden kolaylıkla tahriş olabilir.
 
Çıt çıtları dikkatle incelemelisiniz
 
Bebeğinizin kıyafetlerinde bulunan çıt çıtların sağlam olmasına ve kıyafetlerdeki çıt çıtların oksitlenme durumlarını yıkanmaların ardından takip etmelisiniz.
 
Kıyafetler hava geçişini engellememeli
 
Bebeğinizi mevsimlerden bağımsız ve mümkünse organik bir şekilde giydirmeli; kıyafet seçimlerinizi yüzde 100 pamuk, boyasız ve kimyasal içermeden işlenmiş kumaşlardan yana yapmaya özen göstermelisiniz. Bebeğinizin giysilerinin hava geçişini engellemediğinden ve dikişlerinde sert iplik kullanılmadığından emin olmalısınız.
 
Kaynak: mynet.com
Foto: Instagram @little.doran
Yazıyı Oylayın


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Menu Title