Hamile kalmadan önce bu 8 maddeyi atlamayın!

Hayatınızın en önemli kararlarından birini verdiniz. Hiç kuşkusuz çok keyifli. Ama keyifli olduğu kadar da önemli bir süreç sizi bekliyor. Sağlıklı ve konforlu bir gebelik dönemi geçirilmesi hem anne adayı hem bebek sağlığı açısından çok önemli. Unutmayın, doğum sonrası hayatınıza bazı kısıtlamalar gelebilir. Bu yüzden çocuk sahibi olmadan önce bu 8 maddeyi gözden geçirin ve tekrar tekrar yapmaya çalışın. Tabii ki çocuğunuz olduktan sonra da bu maddeleri yapmaya devam edebilirsiniz fakat bu durum değişkenlik gösterebilir. İşte hamile kalmadan önce yapmanız gereken 8 şey…
 
ÇOK MERAK ETTİĞİNİZ ÜLKELERİ GÖRÜN
Koşullarınız dahilinde, görmeyi çok istediğiniz o uzak ülkeleri ziyaret etmek için elinizden geleni yapın. Otobüsle ya da trenle seyahat ederek daha ekonomik olan turlara bir göz atın. Çocuk sahibi olduktan sonra zorlanabilirsiniz.
 
SPORA BAHANE ARAMAYIN
Çocuk sahibi olduktan sonra zamana en az iki kişinin gereksinimlerini sığdırmak zorunda kalınca bunun ne büyük bir bahane olduğunu göreceksiniz.
 
DUŞTA KALMA SÜRENİZİ ARTIRIN
Çocuk sahibi olmayanlar okurken ne kadar da abartmış diye düşünebilir fakat 3-5 dakika da alınan duşları bilenler bilir. Bu nedenle banyoya mumlar, kokular, müzik koyun şöyle uzun uzun, elleriniz buruşuncaya kadar kalın suyun altında.
 
ARKADAŞLARINIZLA GEZİN
Arkadaşlarınızla bol bol gezin evde bekleyen bebeğiniz mi var? Bir de mutlaka sıcak şeyler için hatta yazın bile sıcak şeyler için. Sonra muhtemelen her içeceği soğuktan hallice içeceksiniz.
 
SİNEMA, TİYATRO, SERGİ, KONSER NE VARSA BİLET ALIN VE GİDİN
Bebeğini doğduktan sonra ya onun bakımı ile ilgilenirken aklınıza bile gelmeyecek ya da yorgunluktan haliniz kalmayacak. Onun için tadını çıkarın, tüm kültür-sanat etkinliklerine katılın.
 
TEK BAŞINIZA DA OLSANIZ YAŞADIĞINIZ ŞEHRİ KEŞFEDİN
Bunun için birilerine ihtiyaç duymadan merak ettiğiniz her semte uğrayın, toplu taşımayla arabayla belki yürüyerek…
 
UZUN UZUN KAHVALTILAR YAPIN, YEMEKLER YİYİN
Belki de alerjik bir bebek olacak. Belki de kilo yüzünden yiyemeyeceksiniz. O nedenle abartmadan tabi ne isterse canınız yiyin, için. Uzun Pazar kahvaltılarının kıymetini bilin. Uzaklarda özledikleriniz varsa imkanları zorlayın.
 
İŞ HAYATININ TADINI ÇIKARIN
Tüm entrikalara, sevmediğiniz iş arkadaşlarınıza, sevimsiz müdüre rağmen ofisin, çalışıyor olmanın kıymetini bilin. Çocuk sahibi olduktan sonra modunuz tamamen değişeceği için çalışma hayatına da farklı bakacaksınız büyük ihtimalle. Onun için hırslarınıza bile sarılın uzun uzun.
Kaynak: Sabah
Yazıyı Oylayın


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Menu Title