Anne olunca ilk kez hissedilen 7 duygu

Anne olmak dünyanın en tarifsiz duygusu. Ne kadar uğraşırsanız uğraşın kelimelere dökmesi çok zor bir his. Bir kadın anne olduktan sonra daha önce hiç hissetmediği duyguları keşfetmeye başlar. İşte bu duygular, anneliği dünyanın en güzel şeylerinden biri yapar!
En Ufak Şeyler Bile Sizi Mutlu Etmeye Yeter
Anne olunca mutluluğun büyük şeylerde değil, minik anlarda gizli olduğunu anlamaya başlarsınız. Hiçbir şeyi bebeğinizin bir gülüşüne değişmezsiniz. O gülüş, sizi dünyadaki en mutlu insan yapmaya yeter, tüm endişelerinizi alıp götürür.
 
İçinizdeki Sonsuz Gücün Farkına Varırsınız
Uykusuz geçen onca geceden sonra bile gün içinde bebeğinizin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için enerji bulabildiğinizi fark edersiniz. Uykusuz kalmak size artık bir fedakârlık gibi gelmez, günlük rutininizin bir parçası haline gelir. Bazen kendinize vakit ayıramamak ve yeterince dinlenememekten yakınırsınız; ama yine de anneliği dünyadaki hiçbir şeye değişmezsiniz. Dünyayı bebeğiniz için daha iyi bir yer haline getirmek istersiniz. Onu tüm kötülüklere karşı korumak için savaşacak kadar güçlü hissedersiniz.
 
Annenizi Çok Daha İyi Anlarsınız
Anneliğin nasıl bir şey olduğunu anladıktan sonra kendi anneniz başta olmak üzere diğer tüm annelere ayrı bir saygı duymaya başlarsınız. Annenizin sizin için yaptığı şeylerin ne kadar yüce olduğunun farkına varırsınız. Bu duyguyu tattıktan sonra dünyanın en iyi annesine sahip olduğunuzu anlar, onun kadar iyi bir anne olmak için çabalarsınız.
 
Gerçekten Yaşadığınızı Hissedersiniz
Başka hiçbir şey, anneliğin yaşattığı derecede yüce bir duyguyu, mutluluğu, aynı zamanda da hüzün ve endişeyi aynı anda yaşatmaz. Annelikte yeryüzünde var olan tüm duyguları sonuna kadar yaşarsınız. Her zamankinden daha güçlü duygular hissetmek ve içgüdülerinizin güçlenmesi sizi canlı tutar ve gerçekten yaşadığınızı hissedersiniz.
 
Hayatın Anlamını Bulursunuz
Çocuklarınız olmadan önce bir hayatınızın olduğunu bilirsiniz, ama nasıl olduğunu unutursunuz! Çocuk sahibi olmak ve yetiştirmek hayatınızı değiştiren bir deneyimdir. Hayatın anlamını sorgulamayı bırakırsınız, çünkü çocuklarınızla birlikte hayatın anlamını bulursunuz! Anne olmak çok hoşunuza gider ve zaman içinde sanki bunun için doğduğunuzu düşünmeye başlarsınız.
 
Kendinize Çok Daha İyi Bakmaya Başlarsınız
Eskiden sağlığınızla ilgili umursamadığınız şeyleri umursamaya başlarsınız. Yanında olmak ve tüm ihtiyaçlarını karşılamak zorunda olduğunuz bebeğinizin büyük mesuliyetiyle daha sağlam adımlar atan birine dönüşürsünüz.
 
Tamamlanmış Hissedersiniz
Mezun olmak, işe girmek, terfi almak, âşık olmak ve evlenmek… Bunların hepsi hayatınızda sizi mutlu eden aşamalardır; fakat hiçbiri anneliğin yaşattığı tamamlanma duygusunu yaşatmaz. Bunu ilk kez anne olunca anlarsınız. Bebeğinizle birlikte tam olarak bir aile olmanın mutluluğunu yaşarsınız.
 
Kaynak: www.eticicibebe.com
Yazıyı Oylayın


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Menu Title