Doğum çantası hazırlama rehberi

Doğum çantası, bebeğiniz doğduğu andan itibaren, en çok ihtiyaç duyacağınız eşyalardan biri. Doğumdan önce hazırlanan bu çanta, sizin için ilk yardım çantası görevi görür. Doğum çantası hazırlama rehberi: yanınızdan ayırmamanız gerekenler, en çok ihtiyaç duyacaklarınız, öncelikli malzemeler ve çok daha fazlası…
 
Özellikle ilk çocuğunuzu kucakladıysanız, doğum çantası için gerekli malzemelerin neler olduğu konusunda tereddüt edebilirsiniz. Her ebeveyn gibi, siz de bazı adımları bebeğinizle birlikte öğrenirsiniz. Doğum çantası ilk adımlar süresince, acil ihtiyaçlarınız için öncelikle başvuracağınız nokta olacaktır. Ancak bu çantayı sürekli taşıyor olacağınız için, sahip olduğunuz bütün bebek eşyalarını yanınıza alamazsınız. Önceliklerinizi belirlemelisiniz,
doğum çantası rehberi size bu konuda yol gösterici olmayı hedefliyor.
 
Öncelikle doğum çantası seçerken, ürünün kumaşının dayanıklı ama çantanın fazla ağır olmamasına dikkat edin. İçine birçok eşya koyacağınız ve hareket halinde olacağınız için, çantanın parçalanmasını veya gereğinden ağır olmasını istemezsiniz. Doğum çantasının su geçirmez olması işinize yarayacaktır.
Doğum çantası, bebeğinizin yaşına ve ne kadar süre için dışarıda kalacağınıza göre farklı ihtiyaçlarla hazırlanır. En temel ihtiyaçlar için, elinizin altında bir ihtiyaç listesi bulundurabilirsiniz.
 
Doğumun Ardından Hastaneden Çıkarken:
 
Anne için yedek kıyafetler, iç çamaşırı, gecelik, terlik, hijyen ürünleri. Bebek için hastaneler kıyafet, çarşaf ve bez gibi temel ihtiyaçları temin edebiliyor. Ancak kendi eşyalarınızı kullanmak isterseniz yanınızda getirebilirsiniz.
 
Günlük Hayatta Kullanmak İçin:
 
Bez: Dışarıda kalacağınız her saat için bir bez almalısınız. Her ihtimale karşı, birkaç tane de yedek bez alabilirsiniz.
 
Islak Mendil: Bez değişiminde ihtiyaç duyacağınız ıslak mendillerin hem bebeğinizi hem de kendinizi temizlemek için, hayat kurtarıcı olduğunu göreceksiniz. Ancak bebeğinizin hassas cildine uygun bir ürün seçmeye özen gösterin!
 
Değiştirme Bezi: Bazı çantalar içlerinde değiştirme bezi bulundurur. Eğer çantanızın aksesuarı olarak bu parça yoksa, kendiniz mutlaka temin etmelisiniz. Dışarıda bez değiştirirken çocuğunuzu, hijyeninden şüphe duyduğunuz bir yere yatırmak istemezsiniz.
 
Yedek Kıyafet: Bebeğiniz için yedek bir zıbın, kendiniz için de her ihtimale karşı yedek bir tişört bulundurmak isteyebilirsiniz.
 
Biberon: Çocuğunuzun kaç aylık olduğuna veya en başından biberona alıştırmak isteyip istemediğinize bağlı olarak, biberon bir opsiyondur.
Pişik Kremi: Bebeklerin cildi ekstra hassas olduğu için pişik kremi, en çok ihtiyaç duyacağınız ürünlerden biri olacaktır.
 
Oyuncak: Bebeğinizin en sevdiği ve en az yer kaplayan oyuncağı tercih edebilirsiniz. Bebeğiniz oyuncakla oynayacak yaşta değilse; onu rahatlatabilecek, yumuşak, küçük ve belki annenin kokusunun sindiği bir eşya alabilirsiniz.
 
Örtü: Bu örtü, gerek bebeğinizi örtmek gerekse emzirirken örtünmek için, çok işinize yarayacaktır. Ağırlık açısından sıkıntı yaratmaması için ne çok büyük ne de çok kalın, ideal boyutlarda bir örtü seçmelisiniz.
 
İlk Yardım Çantası: Acil durumlar için, minik bir ilk yardım çantası taşıyabilirsiniz.
Kaynak: Mynet
Yazıyı Oylayın


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Menu Title