Dokuz aylık bebek nasıl davranışlar sergiler?

Bebeklerin gelişimi doğdukları zamandan itibaren dikkatle takip edilmelidir. Kilo ve boy ölçümleri gereken zamanlarda takip edilmelidir. Çocukların gelişimi ve sağlığı için doktorunuz ile sık sık iletişim kurmanız size son derece yardımcı olacaktır. Peki 9 aylık bebek gelişim süresinde neler yapmaktadır ve davranış şekilleri nasıl olmaktadır?
 
Dokuz aylık bebek nasıl davranışlar sergilemektedir?
 
Dokuz aylık bebek artık seçilebilir davranışlar sergileme eğilimindedir. Algısı son derece gelişmiştir. Dokuz aylık bebekler, kavrama güçleri son derece yüksek olan bir süreçtedirler. Ancak her bebek bu süreçte aynı davranışlar içinde olmayabilir. Bunun farkına varmak için 9 aylık bir bebeğin nasıl tavırlar içinde olduğunu iyi bilmek ve kavramak önem taşımaktadır.
 
· Yine bu süreçte bebekler rahat bir şekilde emekleyebilirler.
 
· Dokuz aylık bir bebek tutunarak ayakta durabilir ve denge sağlamak için çaba sarf edebilir.
 
· Kendisine yaklaşan hareketli cisimleri yakalamak için çaba sarf edebilir.
 
· Anne, baba kelimelerini söyleyebilir.
 
· Duyduğu sesleri taklit etmeye çabalayabilir.
 
· Yabancı kişilere karşı tepkili yaklaşımlar sergileyebilir.
 
Bu zaman diliminde anne ve baba olarak bebeğinizin gelişim sağlığı için 9 aylık bir bebeğin nasıl tavırlar sergileyebileceği konusunda bilinçli olmanız son derece önem taşıyan konulardan biridir.
 
Dokuz aylık bebekler için gelişim süreci
 
Dokuz aylık süreçte bebekler artık ilk zamanlardaki gibi değildir. Artık çevre ile iletişim kurmak konusunda ısrarcıdırlar. Bu süreçte sürekli etrafla ilgilenmekte, ilgi istemeye çok meyillidirler. Bu süreçte uyku düzeni düzene girmektedir. Bu konuda siz de çocuğunuza yardımcı olabilecek uygulamalar geliştirebilirsiniz. Bu süreçte gece uykusu düzeni için sağlıklı bir süreç izlenmiş olacaktır. Bebekler özellikle bu süreçte beslenme konusunda sorun çıkartabilirler. Bu durum tamamen bağımsızlıklarını ilan etmeye çalışmaları ile ilgilidir. Yemeklerini saatin dışında yemek isteyebilirler ya da bazı yemekleri yemek istemeyebilir veyahut kaşığı alarak yemeği kendi çabası ile yemek isteyebilir. Bu noktada ona müsaade etmek, ilerde tek başına yapacağı işler konusunda güven kazandıracak bir davranış şekli olacaktır.
Kaynak: Milliyet
Yazıyı Oylayın


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Menu Title