Bebek şarkıları gelişmeyi nasıl etkiler?

Bebek şarkıları ve birlikte oynanan oyunlar bebek gelişiminde son derece önemlidir. Bebeğinize söylediğiniz şarkılar, küçük canlandırmalar eğlenceli oyunlar hem size eğlenceli anlar yaşatacak hem de onun gelişimine büyük katkıda bulunacaktır. Bebek şarkıları ile siz de bebeğinizi mutlu edebilirsiniz.
 
Bebek şarkılarının etkisi nedir?
 
Bebeğinizin ilgisini çekecek şarkı ve ninni ile onun mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. İnternetten bebeğiniz için şarkı ve video açmak istediğinizde birbirinden farklı ve özel şarkıları bulabilirsiniz. Bebekler bu şarkılarla gülüyor, ellerini şakıyor hatta uyuyabiliyorlar.
 
Bebeğiniz için hangi şarkıları açmalısınız?
 
Bebeğinizin karakterini etkileyecek olan şarkılarla siz de bebeğinizin sakin ve iyi ruh hali ile gülücükler atmasını sağlayabilirsiniz. Hareketli ve çocuk şarkıları ile eğlenen bebekler çok daha mutlu olur. Bu nedenle tercih ettiğiniz şarkıların çocuk şarkısı olmasına özen gösterin. Çocuk şarkıları seçiminde günümüzde internetten yararlanmak mümkün olup, özellikle video oynatma sitelerine girerek aradığınız bebek şarkılarını kolayca bulabilirsiniz.
 
Bebek şarkılarını açtığınızda bebeğiniz ne kadar vakit geçirmeli?
 
Bebek şarkıları açtığınızda bebeğinizin kaç aylık olduğuna göre şarkı ve video ile geçireceği saati belirleyerek süreyi fazla aşmamalısınız. Bebeğiniz sizin programınız dahilinde saat süresini aşmadan müzik dinlemeli video izlemelidir. Peki bebeğinize şarkı açarken hangi şarkılar açmalısınız?
 
Bebek şarkıları ile siz de bebeğinizi rahatlatabilirsiniz
 
Bebeğiniz için internetten şarkı açmak istediğinizde sakinleştirici etkisi olan şarkıları açarak onu rahatlatabilirsiniz. Ayrıca bebek şarkısı açtığınızda onun öğrenme sürecine katkı sunacak şarkıları tercih etmelisiniz.
 
Gelişim ve öğrenme sürecinde Ali Babanın Çiftligi, Ben Bir Küçük Fareyim, Fil ve Arı, Karne Günü, Müzikli Alfabe, On Minik Tavşan gibi şarkıları tercih edebilirsiniz. Ayrıca oldukça eğlenceli ve bebeğiniz ideal şarkıları da tercih edebilirsiniz. Orman, Sağlık Öğütleri, Türkmen Kızı, Meslekler, İpli Kukla, Ayy Ayy Yuppi Yuppi gibi şarkıları da tercih edebilirsiniz. Günümüzde birçok anne ve baba bebekleri için birçok şarkı arasından bebeği için en öğretici ve eğlenceli olanları tercih etmektedir.
Kaynak: Milliyet
Yazıyı Oylayın


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Menu Title