18 kez düşük yaptı vazgeçmedi

Swindon’da yaşayan 48 yaşındaki Louise Warneford ve 55 yaşındaki Mark yıllardır çocuk sahibi olmanın hayaliyle yaşıyorlardı.
 
16 yıl boyunca tüp bebek ve sperm aşılama tedavilerine 400.000 liraya yakın harcama yaptılar. Neredeyse pes ediyorlardı ki, 2010 yılında son bir kez daha deneme kararı aldılar. Doktor embriyo transferinin başarılı olabileceğini düşünüyordu. Louise en sonunda hayallerine kavuştu ve William dünyaya geldi.
 
Daha önce denediği bütün tedaviler hüsrana uğratmıştı. 18 kere düşük yaptı.
 
2015 yılında doktorlar Louise’in vücudunun bebeği kabul etmeme nedenini buldular.
 
Louise vücudundaki embriyoların tahribatına sebep olan ‘katil hücrelerden’ taşıyor.
 
Şu an birçok kişi William’ı bu sevimli çiftin torunu zannetse de, bu kadar çaba sonunda hayallerine kavuştukları için o kadar mutlular ki umursamıyorlar bile.
 
Warneford, “32 yaşımdan bu yana çocuk sahibi olmak için uğraşıyoruz. 18 kez düşük yaptım ve 400.000 liraya yakın harcama yaptım. Şimdi William’a bakınca gerçekten buna değdiğini görüyorum. Eskisi gibi genç değilim ve onun peşinden koşmak biraz yoruyor ama buna kesinlikle değer” diyor.
 
Mark yaşadığı bir ilişki sonucu vazektomi (kanalların bağlanması) operasyonu geçirdi.
 
Dolayısıyla çocuk sahibi olmak için farklı yöntemler denemek zorundaydılar.
 
Çocuk sahibi olmanın en hızlı yolunun ne olduğunu öğrenmek için bir doğum uzmanına gittik. Bize sperm aşılama yöntemini söyledi. Mark ve benimle aynı özelliklere sahip olan bir donör bulduk ve işlemlere başladık. Bu yöntemle birkaç kez hamile kaldım ama her birinde 14 haftaya yaklaşınca bebeğin kalp atışı durdu.’
‘Her seferinde umutlandım ve “Bu sefer oldu” diye düşündüm.’
 
Her zaman istediğim o mükemmel aileye kavuşacaktım. Sonunda tüp bebek tedavisine başladık. Bunda da birkaç kez hamileliğim olumsuz sonuçlandı. Neden her seferinde böyle olduğunu anlayamıyordum. Her seferinde bebeğinizi kaybetmenin acısı hiçbir şeyle kıyaslanamaz. Bütün umutlarınız ve hayalleriniz sarsılıyor. Yumurta bağışını bile denedik. Sonuç alamadık.’
Vücudunda neyin yolunda gitmediğini anlamak için çok çaba harcayan Louise, en sonunda problemin ne olduğunu bulabilen bir kliniğe gitti.
 
Doktor Shehata’ya gittim. Bana vücudumda bebeğin yaşamasına izin vermeyen ‘katil hücreler’ olduğunu söyledi. 18 kez düşük yaptığımı söyledim. Bunu bir kez daha deneyemeyeceğimi belirttim. Bir kez daha denemem için beni cesaretlendirdi. 4 yıl sonrasına kadar hiçbir şey yapmadım. 47 yaşıma geldiğimde 50 yaşımdan önce bir kez daha denemek istediğimi söyledim. Birleşik Krallık’ta bulunan belli kliniklere göre artık çok yaşlıydım. Ben de Prag’a gittim.’
 
Sürekli tedirginlik yaşadıkları 9 aylık sürecin ardından sonunda bebeklerini kucaklarına aldılar. Doğum sezaryen ile gerçekleşti.
 
Her ne kadar hamileliğimin tadını çıkaramasam da çocuğumu kucağıma almaya değerdi. Hayatımın en zor zamanlarıydı ama işte buradayız. Şu an mükemmel bir aile olduk ve kendimi sonunda tamamlanmış hissediyorum. Bir torunumuz bile var. William amca da oldu.’
 
Louise şu an hikayesini paylaşarak, bu durumla yüzleşen birçok insana umut olmayı hedefliyor. Onları asla vazgeçmemeleri için cesaretlendiriyor.
 
 
 
 
 
Kaynak: www.onedio.com
Yazıyı Oylayın


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Menu Title