Bebekten sonra kilo vermenin 6 yolu

Bebekten sonra kendinizi salmış gibi hissediyorsunuz ve o kadar yorgunluğun altına ciddi bir de detoks ve egzersiz planı altına girmekte zorlanıyorsunuz. Merak etmeyin bunu bütün yeni anneler yaşıyor. Ancak üzerinizdeki ağırlık sadece aldığınız kilolardan kaynaklanmıyor. Bunu bilin ve aşağıdaki temizlik ve hafifleme programına uyarak kendinizi rahatlatın.
 
Negatiflerden kurtulun
 
Kendinize karşı olumsuz düşüncelerden kurtulun. Ayrıca çevrenizde olumsuz konuşan insanlardan da kurtulun. Nereden baksanız bir 10 kilo vermiş gibi hissedeceksiniz. Çünkü bu insanlar hayatın her noktasında sizin için ağırlık yaparlar.
 
Dolaplarınızı yenileyin
 
Şimdiye kadar biriktirdiğiniz ne kadar kıyafetiniz varsa onlar tek tek ayırın ve vedalaşın. Mesela bir yıl içinde sadece bir kez giydiğiniz kıyafetleri artık dolabınızda saklamaktan vazgeçin. Sadece ihtiyacınız olanları bırakın ve diğerlerinden kurtulun.
 
Bağışlayın
 
Bazen bir özür bekleyerek tüm hayatımızı geçirebiliyoruz ve bunun verdiği sinir bozukluğuyla boğuşuyoruz. Bunun yerine affedin ve geride bırakın. Bu sizi çok daha hafiflemiş hissettirecektir. Böylece öfkeden kurtulur ve kendinizle birlikte yeni ailenize odaklanırsınız.
 
Egzersiz yapmayı karmaşıklaştırmayın
 
İnternette gezinirken gördüğünüz karmaşık egzersiz hareketlerine aldanıp kendinizi çıkamayacağınız bir yola sokmayın. Bildiğiniz ve işe yarar egzersiz programınızı uygulamaya devam edin. İlk aylarda hafif sporlar yapabileceğinizden yürüyüşlere çıkmayı ya da yoga yapmayı deneyebilirsiniz.
 
Sosyal medya temizliği yapın
 
Artık bilimsel olarak kanıtlandı ki sosyal medya gerçek bir depresyon nedeni. Eğer siz de kendi hayatınızdaki güzellikleri görmek yerine başkalarının hayatlarına daha fazla odaklanmaya başladıysanız ve kendinizi hiç tanımadığınız insanlarla karşılaştırmaya başladıysanız sosyal medya hesaplarında temizliğin vakti gelmiş demektir. Hem sinir bozucu hesaplardan kurtulun hem de kendinize bir sınırlama getirin.
 
Hayır demeyi öğrenin
 
İşte gerçek bir ağırlık canavarı: Hayır kelimesi. Bunu söylemeyi öğrenin ki hayattaki her şey sizin üzerinize kalmasın ve ağırlığınız gün geçtikçe artmasın. Ne kadar hafiflediğinize inanamayacaksınız.
 Kaynak: Doğan Burda
Yazıyı Oylayın


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Menu Title