Süt yapan çay tarifleri…

Süt yapan çay tariflerini biliyor musunuz? Bu çay tarifleri sayesinde, hem sütünüzün kalitesi hem de miktarı artacak. İşte süt yapan 4 çay…
SAKİNLEŞTİREN BUZLU ÇAY
 
1 litre kaynamış su, 2 poşet ısırgan otu çayı, 1 poşet rezene çayı, buz, 2 kabuk tarçın. Kaynamış suya çaylar atılarak yaklaşık 5 dakika demlenir. Kabuk tarçın ve buz ilave edilerek, yaz aylarında soğuk çay keyfi yapılır. Not: Isırgan otu sütünüzün artmasına yardımcı olurken, mayıs papatyası ile bebeğinizi sakin sakin emzirmenin tadını çıkarın.
SÜTLÜ ÇAY KEYFİ
 
1 kutu yağı azaltılmış veya yağsız süt, 1 poşet rezene çayı, kabuk tarçın, ılık sütte 5 dakika rezene demlenir. Kabuk tarçınla tatlandırılır. Not: Rezeneyi sütte demleyerek keskin tadını hafifletin, çayınızın besin değerini arttırın.
LİMONATA ÇAYI
 
500 ml şekersiz limonata, 200 ml kaynamış su, 2 tatlı kaşığı anason tohumu, kaynamış suda anason 5-10 dakika demlenir. Anason çayı, soğuk limonatanın içine ilave edilerek yaz aylarında afiyetle tüketilir. Not: Anason sütünüzü arttırırken, aynı zamanda sizde ve bebeğinizde var olan gaz şikayetlerini de azaltır.
FERAHLATAN SOĞUK ÇAY
 
1 litre kaynamış su, 3 poşet rezene çayı, 150 gram elma (dilimlenmiş), yarım limon (dilimlenmiş). Kaynamış suda rezene 5 dakika demlenir. İçine elma ve limon dilimleri ilave edilip bir gece buzdolabında bekletilir.
Kaynak: www.hurriyetaile.com
Yazıyı Oylayın


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Menu Title