Bebeğiniz kendi kendine uyumuyor mu?

Bebeğinin uyku sorununa çözüm bulan sayfa arkadaşımız, tecrübesini sizlerle paylaşmak istiyor…

“Selam anneler. 3 gün önce yazmıştım bebeğimin kendi kendine uyumasını sağlamak için ferber yöntemini uygulayacağım ama tereddütlerim var demiştim, boşuna tereddüt etmişim, boşuna bu güne kadar hem kendimi hem eşimi hem de bebeğimi yıpratmışım. Keşke daha erken deneseymişim diyorum 6 aydır beşiğini sallamaktan hem benim hem de eşimin kolları koptu sabahlara kadar sallıyorduk hiç bırakmadan 3 gün önce eşimle oturup iyice araştırdık, uzmanların yazılarını okuduk bir sürü video izledik ve karar verdik ne olursa olsun deneyeceğiz diye.

İlk gece oğlumuzu beşiğine bıraktık, loş bir ortam sağladık, iyi geceler deyip odadan ayrıldık. 3-5-10 dakika aralıklarla odaya girip çıktık ama hiç sallamadık ve pış pış demedik. İlk gece çok ağladı, neredeyse bırakacaktık dayanamadık ağlamasına ama pes etmedik o da ne, ikinci gün alışmaya başladı bile. Bize fazla zorluk çıkartmadı, üçüncü gün bir mucize gibi hiç zorluk çıkarmadan kendi yatağında kendisi uyudu, bunları yazarken hala inanamıyorum ?

Biz bunu başardık ve benim oğlum uyuduysa, gerçekten bütün bebekler uyur, çünkü benim bebeğim kolikti ve biz 4 ay boyunca neler çektik çok zor günler geçirdik. Piyasadaki bütün gaz ilaçlarını mı kullanmadım, bütün yemeklerime kimyon mu katmadım, rezeneler, acı elma yağları, sabahlara kadar eşimle arabada mı gezdirmedik. 5 ay boyunca süpürge sesiyle saç kurutma sesiyle mi uyumadık, daha neler neler. Kim ne dediyse yaptık ve sevgili anneler biz bebeğimizi salladığımızda 1 saat zor uyuyordu, bıraktığımızda hemen uyanıyordu ama şimdi beşiğine bırakıyoruz. 2-3 saat kendisi uyuyor, hem de hiç sallamadan pış pış demeden süpürge sesi açmadan.

Demem o ki eğer benim gibi zorluk çeken anneler varsa bu yöntemi uygulasınlar, boşuna kendilerini yıpratmasınlar. İnşallah bu yazım benim gibi zorluk çeken annelere ilham kaynağı olur yazım biraz uzun oldu hakkınızı helal edin.”

Yazıyı Oylayın


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Menu Title