Bebeğiniz kız mı olacak erkek mi?

Anne ve baba adaylarının en çok merak ettikleri şeylerden biri de bebeklerinin cinsiyetidir. Peki ultrasona girmeden önce bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek ister misiniz? Doktorunuzdan resmi olarak cinsiyetini öğrenmeden önce yapacağınız ufak deneylerle minik bebeğinizin cinsiyetini tahmin edebilirsiniz. İşte bilimsel olmayan ancak cinsiyeti tahmin etmeye yarayan o testler…
 
Kalp atışı testi
 
Bebeğin kalp atışı, hamile bir kadını rahatlatan ses olmanın yanı sıra bilgi vermek için de önemli. Eskilere göre kalp atışı dakikada 140’ın üzerindeyse kız bebek geliyor demektir.
Kırmızı lahana testi
 
Lahanayı kaynatıp suyunu ayırın. Bu suyun içine birkaç damla idrarınızı ekleyin. Eğer suyun rengi mora dönerse erkek, pembeye dönerse de kız bebek olacak anlamına gelir.
 
Sarımsak testi
 
Bu, sarımsak sevenlerin yapabileceği bir test. Bir diş sarımsak yiyin. Cildinizde yüksek oranda bir koku kalıyorsa oğlan bebek, kalmıyorsa kız bebek oluyor demektir.
 
Maya takvimi
 
Mayalara göre anne adayının ve bebeğin doğum yıllarının her ikisi de tek ya da her ikisi de çift sayı ise bebek kız olacak demektir. Biri tek diğeri çift sayı ise erkek bebek geliyor demektir.
Sabah bulantısı testi
 
İlk üç aylık dönemde feci bir sabah bulantısı oluyorsa kız annesi olacaksınız demektir. Görece daha rahat geçiyorsa bu dönem, erkek bebeğe hazırlanın.
 
Alt-üst testi
 
Bu testi çok duymuşsunuzdur. Eğer bebek karnınızın alt kısmındaysa oğlan, üstteyse kız oluyor demektir.
 
Tatlı-tuzlu testi
 
Hamileliğinizde en çok neye aşeriyorsunuz, düşünün. Tuzlu yiyeceklere ihtiyaç duyuyorsanız oğlan, tatlılara ihtiyaç duyuyorsanız kız bebek geliyor.
Sivilce testi
 
Hamilelik kadınların cildini etkiler. Eğer sizin cildinizde hamilelikle birlikte çok fazla sivilce oluştuysa kız bebek geliyor demektir. Eskiler, “kız annenin güzelliğini almış” derler bu durumda. Cildiniz hamilelik boyunca pürüzsüz ise oğlan bebek taşıyorsunuz demektir.
Meme ucu testi
 
Meme uçlarınız hamilelik boyunca çok koyulaştıysa oğlan bebek gelecek, herhangi bir değişiklik olmadıysa kız bebek gelecek demektir.
 
Yüz şekli testi
 
Yüzünüzde hamilelikle birlikte yuvarlaklaşma fark ediyorsanız kızınız olacak demektir. Yüzünüzde uzun ve ince bir şekil beliriyorsa bu, oğlana işarettir.
Ruh hali testi
Hamilelik esnasında çok ağlamaklı oluyorsanız kızınız geliyor demektir.
Kaynak: Pembenar
Yazıyı Oylayın


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Menu Title