Bebeğin ağlamasını durduracak denenmiş çözümler…

Bir gülümseme için kırk takla atmaya hazır olduğunuz zamanlarda size yardımcı olacak, denenmiş çözümler…
 
Bebeğiniz ağlamayı kesmiyor. Bu küçük insanı hayatınızdan çok seviyorsunuz; ama bazen ağlaması dursun diye her şeyi yapmaya hazır oluyorsunuz.
Bir de aşağıdakileri deneyin; bakalım ağlamaktan vazgeçecek mi?
* Eline bir tuvalet kâğıdı, peçete, boş su şişesi, uzaktan kumanda ya da niye hoşuna gittiğini asla anlayamayacağınız herhangi bir şey verin.
* Çıkarabileceğiniz en utanç verici sesleri düşünün. Dışarı çıkın ve bu ses tonu ile etrafı gösterin.
* Kendinizi rezil edecek her şeyi yapın. Kendinize vurun. Bebekler buna bayılırlar. Gidin, kapıya komple çarpın. Başınızı duvara vurun. Kendinize zarar vermek, %100 işe yarar.
* Çiğneyebilecekleri en tuhaf objeyi ellerine verin. Keşke bebekler ağızlarında dişlerle doğsalar; ama işte elden ne gelir?
* Boğulmayacağı ya da yutamayacağı bir şeyse, durmayın, hemen verin.
* Ce-ee oynayın. Nerede olduğunuzun hiçbir önemi yok. Yalnızca yapın. Ne kadar tuhaf görünürseniz, o kadar iyi. Hiç durmayın…
* En sinir bozucu çizgi filmin açılış şarkısını düşünün ve söylemeye başlayın. Yaklaşık 22 kez falan tekrar edin. Bebek artık ağlamıyor! * Hangisini duymayı tercih ederdiniz; Pepe’nin girişini mi bebek çığlıklarını mı? Seçiminizi akıllıca yapın.
* Ağzına bir biberon ya da meme verin. Daha 8 dakika önce mi emzirdiniz? Önemli değil, acıkmıştır o yine.
* Bebeğinizin yapışkan bir şeylerle oynamasına izin verin; korkunç bir dağınıklığa, parkelerinizi saatlerce temizlemenize ya da halıları fırçalamanıza sebep olacak bir şeylerle. Gayet mutlu ve kocaman gülümsüyor, değil mi?
* Objeleri birbirlerine vurun; mümkün olan en rahatsız edici gürültüyü yaratın. Bebeğinizin kulaklarına müzik gibi gelecektir. Eline zararsız tabaklar, kaşıklar, cezveler falan verin. Kendi kendine yapamıyorsa…evet, doğru tahmin, iş başa düştü.
* Çekmecelerden giysiler çıkarmalarına izin verin. Bir süre sonra çamaşır katlamaya harcadığınız tüm o saatlerin aslında ne kadar önemsiz olduklarını fark edeceksiniz. Ama olsun, işe yarıyor.
Kaynak: http://www.hthayat.com/
Yazıyı Oylayın


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Menu Title