Emziren kadına asla söylenmemesi gereken 10 şey…

Uzman ebeveyn ve 5 çocuk annesi Avustralyalı Pinky McKay, emziren annelere asla söylenmemesi gereken şeyleri Daily Mail için listeledi.
 
“Sütten kesince daha iyi uyur”
Bebekler diş çıkarmadan tutun alerjiye ve ateşe kadar pek çok sebepten uyumayabilirler. Sütten kesince bunların hiçbiri yok olmayacak.
 
“Emzirmek çok fazla enerjini alıyor”
Emzirirken ara ara dinlenmeye ihtiyaç duyabilirsiniz ancak bitkin hissediyorsanız demir ve tiroidinize baktırın, sağlıklı beslenin, özellikle iyi kahvaltı edin, spor yapın ve yeterince dinlenin.
 
“Yine mi acıktı?”
Bu soru aslında “Acaba sütün yetmiyor mu?” sorusunun üstü kapalı hali. Anne sütüyle beslenen bir bebeği uzun süre tok kalması için ekstra emziremezsiniz. Bebekler sık sık emzirilmeye ihtiyaç duyar.
 
“Sütünün kesilmediğini nereden biliyorsun?”
Bu mümkün mü?
 
“Seni emzik olarak kullanıyor”
Bazen bebekler daha uzun süre emzirilmeye ihtiyaç duyar. Özellikle yorgun, aç, hasta ya da mutsuz olduklarında.
 
“… aydan sonra emzirmenin faydası yok”
Kimisi 3 ay, kimisi 6 ay, kimisi daha fazla der. Bilmedikleri şey ne kadar çok emzirirseniz emzirin, anne sütü ilaçtır, günlük bir aşı gibidir.
 
“Sağsan başkaları biberonla veremez mi?”
Bunu söyleyen kişi yardımcı olmaya çalışıyor ancak gerçekten bebeğinizin size bağımlı olduğu bu dönemde pompaları, tüpleri, biberonları yıkamaya vaktiniz olacak mı?
 
“Hala emzirmeyi bırakmadın mı?”
Benim göğüslerim, benim bebeğim, benim kararım.
 
“Möööö”
İnsanlar emzirirken sizi bir ineğe benzetmenin komik olduğunu düşünebilir. Hayır! Siz bir süper kahramansınız, inek değil!
 
Kaynak: Milliyet
Emziren kadına asla söylenmemesi gereken 10 şey…
5 (100%) 1 vote


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Menu Title