İnternetten anne sütü satışı!

Oldukça faydalı olduğu bilinen ve son zamanlarda yaygın şekilde internet üzerinden satılan anne sütünün yarım litresinin 200 liraya kadar alıcı bulduğu görülüyor.
 
İnternet üzerinden yapılan ‘anne sütü’ satışları son dönemde giderek yaygınlaşıyor. Sütü az gelen annelerin yanı sıra formda kalmak isteyenler ve hastalar tarafından da tercih ediliyor. Fiyatı oldukça pahalı olan anne sütünün yarım litresinin 200 liraya kadar alıcı bulduğu görülüyor.
Özellikle yakın dönemde satışı giderek artan ‘anne sütü’ oldukça geniş bir pazar ağı oluşturdu.Sırf bu amaçla kurulan internet siteleri ve sosyal medya grupları oluşmuş durumda.Anneler sütlerini satmak için bu platformlarda bir araya geliyor. Özellikle bebekler için oldukça faydalı olduğu bilinen anne sütünü kanser hastaları,zinde kalmak isteyen spor meraklıları da alıyor.Anne sütünü almak isteyenler internet ortamında sütünü satan anneler ile eşleşerek bir araya geliyor. Alıcıların süt için ciddi bir parayı gözden çıkarmaları gerekiyor;çünkü sütün litresi bu uygulamanın fazlasıyla yaygın olduğu ABD’de 135 dolara kadar çıkabiliyor.Yani ham petrolden yaklaşık 400 kat daha pahalı.
Fakat bu uygulama belirli riskleri de beraberinde getiriyor.Yapılan araştırmalarda gelen sütlerin yüzde 25’inin hasar görmüş paketlerde geldiği ve yüzde 21’inin de virüs taşıdığı belirtiliyor.Bazı uzmanlar özellikle sütün steril olmayan cihazlarla vücuttan alınması ve saklanması nedeniyle internet üzerinden satılan sütlerin yüzde 93’ünde bakteri ve virüsler tespit edildiğini belirtiyor. Bu yolla çeşitli hastalıkların bulaştığına dikkat çekiyorlar.
Kaynak: http://www.haberturk.com/
Yazıyı Oylayın


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Menu Title