Bebeğinizi havuza sokmadan bir kez daha düşünün!

Havuzlardaki klor ve temizleyicilerden korktuğumuz kadar, mikroplardan da korkmalıyız. Havuza duş almadan giren kişiler, vücutlarında taşıdıkları bütün mikropları havuza aktarmaktadırlar. İshal geçirmekte olan bir erişkinin, hijyen kurallarına uymaması halinde hastalığını havuza girenlere bulaştırması saatler içinde olabilmektedir. Yine güneş yağları, kozmetik malzemeleri havuz suyunda sıkça bulunmaktadır. Bu ürünler ağız, göz ve sindirim sistemine girmek üzere yapılmamıştır ve kanserojenler içerir. Makyaj ve güneş yağı sürdükten sonra yıkanmadan havuza girilmemelidir.
 
BEBEKLER BÜYÜK HAVUZUNA ASLA SOKULMAMALIDIR
 
Bebek bezi veya bebek mayoları yeterince korumaz. İdrar ve dışkısını yapan bebeğin bezindekiler dakikalar içinde havuza yayılabilir. Bebeklerin, bağırsak ve mesane kontrolleri olmadığı için havuza girmeleri, daha büyük çocukların sağlığına tehdit oluşturur. Ayrıca bebekler erişkinlerin kimyasallarından ve mikroplarından hastalanabilirler.
 
ÇOCUKLARIN HAVUZA ATLAMALARINA ENGEL OLUN
 
Okul öncesi ve okul çağı çocukları havuza atlayarak girmeyi severler. Bu son derece tehlikelidir. Kirli olma olasılığı olan havuz suyu basınçla kulaklarına, sinüslerine ve burnunun köküne kadar girebilmektedir. Çocuklarınızın, sağlık kurallarına uyulmayan havuzlara girmesine izin vermeyiniz, denizi tercih ediniz.
 
Kaynak: http://www.hurriyetaile.com/
 
Yazıyı Oylayın


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Menu Title