Bebek bakımını kolaylaştıran teknolojik ürünler…

Teknolojinin gelişmesiyle bebeğinizi büyütürken ihtiyaç duyulan her şey artık elinizin altında. Fonksiyonel cihazlarla işiniz kolaylaşacaktır.
 
Bebek telsizi
 
Bebefon da denilen bebek telsizleri, sesleri bir odadan diğerine iletmeyi sağlayan bir cihazdır. Bu cihaz sayesinde bebeğiniz yatağında yatarken siz diğer odalardan onun uyanıp uyanmadığını anlayabilirsiniz.
 
Bebek monitörü
 
Bebek monitörü, bebeğinizin sesini duymanızın yanında görmenizi de sağlar. Bu tip cihazlarda hem mikrofon hem de mini kamera bulunur. Görüntülü bebek telsizi, bebek izleme cihazı veya bebek monitörü de denilen bu cihaz, bebeğinizin yatağında ne yaptığını anbean izlemenize olanak tanır.
 
Oda termometresi
 
Oda sıcaklığı, bebek sağlığı için en önemli noktalardan biridir. Bu yüzden oda termometresi, ebeveynlerin oda sıcaklığını ayarlayabilmesi için onlara yol gösterir.
 
Sterilizatör
 
Sterilizatör, yoğun ısısı ile biberon ve emziklerdeki bütün mikropları kısa sürede öldürür.
 
Kendi kendine sallanan beşik
 
Teknolojinin ilerlemesiyle, bebek beşiklerindeki çeşitlilik de arttı. Artık sallanan beşiklerle ebeveynlerin işi daha kolay. Kendi kendine bebeği sallama özelliğine sahip bu beşikler, anne babaların yardımcısı oluyor.
 
Titreşimli ve müzikli ana kucağı
 
Bebekler genelde ana kucağında pek fazla durmak istemez. Kısa sürede ağlar ve kucağa alınmayı hedefler. Fakat titreşimli ve müzikli ana kucakları, bu derde son veriyor. Ana kucağındayken çalan müzik ve titreşim, bebeğin dikkatini çekip oyalanmasına yardımcı oluyor.
 
Alıştırma bardağı
 
Çocuğunuzu biberondan uzaklaştırıp bardak kullanmaya alıştırırken, alıştırma bardakları işinizi kolaylaştıracaktır. Bu tip bardaklar hafif olma özelliğiyle dikkat çekiyor. Farklı renklerde ve desenlerdeki modelleriyle de bebeğinizin ilgisini çekebilir.
 
Sebze haşlayıcısı
 
Sebze haşlayıcısı, bebeğinize daha rahat yemek hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Bu aletler sterilizatör olmalarının yanı sıra sebzeleri buharla haşlama özelliğine sahiptir.
Kaynak: Hürriyet
Yazıyı Oylayın


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Menu Title