Hamile kalmak isteyen mutlaka bunları yemeli!

Hamile kalmak istiyor ancak biraz zorluk çekiyorsanız, seçeceğiniz besinler size yardımcı olabilir.
 
Muz
Hormonları düzenleyen muz, döllenmeye yardımcı olur. B6 vitamini eksikliğinde düzensiz adet, sağlıksız yumurta ve sperm gelişimi görülebilir. Muz, bu konularda destek olur.
 
Kuşkonmaz
Yapılan araştırmalar, folik asidin ovülasyon sorunlarına iyi geldiğini göstermektedir. Hamile kalmaya çalışan kadınlara folik asit önerilmektedir. Kuşkonmaz, folik asit açısından zengin bir sebzedir.
 
Midye
Araştırmalar B12 eksikliği ile anormal östrojen seviyesi arasında bağ olduğunu göstermektedir. Östrojen seviyesinin normal olmaması, döllenmiş yumurtanın tutunmasını engelleyebilir.
 
Yumurta
Yale Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmada, kısırlık sorunu yaşayan kadınların %93’ünde D vitamini seviyesinde sorun gözlemlenmiştir. D vitamini, hamile kalmak isteyen kadınlar için önemlidir.
 
Badem
E vitamini eksikliği, hem kadın hem de erkeklerde üreme hücrelerini olumsuz etkileyebilir. Ayrıca E vitamini, sperm ve yumurtadaki DNA’yı koruyan antioksidanlar içerir.
 
C vitamini içeren meyveler
Yapılan bir araştırmada, kısırlık sorunu yaşayan erkeklere günde 2 kez 1000 mg C vitamini verilmiş ve sperm sayıları ve kalitesinde yükselme kaydedilmiştir. C vitaminin kadınlarda da hormonları dengelediği bilinmektedir.
 
Somon
Somondaki selenyum minerali, yumurta ve spermi serbest radikallerden koruyan antioksidanların üretiminde rol oynar. Kromozom sorunlarını önlemede de etkilidir.
 
Bezelye
Bezelyedeki çinko, kadınlarda östrojen ve progesteron hormonu seviyesini dengeler.
Kaynak: Milliyet
Yazıyı Oylayın


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Menu Title