Anne sütünü neler arttırır?

Siz de bebeğinize yeterince süt veremediğinizi mi düşünüyorsunuz? Anne sütü mama gibi ölçülebilen bir gıda olmadığı için annelerin endişelenmesi normal. Ancak uzmanlar, anne sütü yetersizliğiniz çok ender bir durum olduğunu söylüyor.

Bebeğin süt emmek için ortalama 30-45 dakikaya ihtiyacı vardır. Bebeğinizi bu süreler içinde emzirin. Kısa süreli emzirmeler bebeğin su ihtiyacını karşılar ancak asıl besleyici sütten istifade etmesine yetmez.

Bebeğiniz kilo almıyorsa veya vermeye başladıysa bunu mutlaka doktorunuzla paylaşın. Stresten uzak durun. Stres süt kalitesini düşürür.  Kendinizi rahatlatacak  yöntemler, iş ya da ev sorumluluğunuzu paylaşacak, arkadaş ya da akrabalar önemlidir. Mümkün olduğunca hasta olmamaya bakın, hastalıklar süt üretimi azalabilir.  Anne sütünü arttırdığı söylenen herhangi bir vitamin  veya bitkisel ürün almadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Günde 10-12 bardak su içmeyi unutlayın. Bebeğinizin uyuduğu zamanlarda siz de dinlenmeye gayret edin ki, uyandığında onu besleyecek sütünüz olsun. Sütlerinizle kalın 🙂
Anne sütünü neler arttırır?
5 (100%) 1 vote


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Menu Title